SMD Dizgi Makineleri Krem Lehim Baskı Makineleri Reflow Fırınlar Dalga Lehimleme Makinaları Selective Lehimleme Makinaları Konveyor Sistemleri Optik İnceleme (AOI) Sistemleri X Ray Kontrol Sistemleri Bond Tester Sistemleri Lehimleme Malzemeleri Baskı Elekleri Dijital Mikroskoplar Temizleme Sıvıları Komponent Form Verme Makinaları Havya Sistemleri BGA Rework Sistemleri ESD Ürün Grubu Omega Thermocouple PCB V Cut Kesiciler Elek Altı Temizleme Ruloları Nem Kabinetleri Reel ve SMD Tray Depolama Dolapları Krem Lehim Karıştırıcı Permalex Baskı Bıçakları SMD Komponent Sayıcı SMD Cımbız ve Yankeskiler Elek, PCB vb... Elemanlar için Temizleme Sistemleri Komponent Teyp Ekleme Bantları ve Aparatları
RN LSTELERNE HIZLI ERM
» Teknik Servis ve Bakım Hizmetleri
» Eğitim Hizmetleri
» Satış Öncesi Danışmanlık ve Proje Hizmetleri
» Anahtar Teslim Fabrika Kurulum Hizmetleri

letiim Formu

BF Voyager Masa Üstü AOI MakinasıBF-Voyager, 18 mikron ultra yüksek çözünürlüğü ile yüksek hızlı inceleme sunabilen masaüstü bir modeldir. Saki 'nin patentli ve öncü Line-scan Teknolojisi renkli CCD kamera ile beraber esnek, hassas ve tüm ihtiyaçları karşılayacak bir platfrorm sunmaktadır. Saki makinaları Multi-color aydınlatma teknolojisi, telesentrik lens, esnek programlama, daha az önleyici bakım, çok hızlı inceleme süresi gibi özellikleri ile sınıfının lideri konumundadır.

SMT, thru hole/dalga lehimleme incelemeleri ile son ürünlerdeki çöp,extra komponent vb incelemesi yapılabilir.

Saki'nin desktop modelleri , inline modeller ile yazılım bakımından tamamen uyumludur.

SMT, thru hole/dalga lehimleme incelemeleri ile son ürünlerdeki çöp,extra komponent vb incelemesi yapılabilir.

• PCB ölçüsü 460 x 500 mm ("18 x "20)
• 18 mikron yüksek resim çözünürlüğü

 

PCB Ölçüleri 50×60 - 460×500mm
PCB Kalınlığı 0.6 - 2.5mm
Komponentler 0201 (0603) chip,  IC’s 0.4mm pitch. 
Maksimum Komponent Yüksekliği Ust: 40mm,  Alt: 60mm
Inceleme Katagorileri Var-Yok, Kayıklık, Tomb stone, Ters, Polarite, Kısa Devre, Yabanci Meteryaller ,Yetersiz Lehim, Kalkık bacak, Kalkık chip , silkprint,  vb. Her bir hata istenildiği gibi adlandırılabilir ve hata tiplerine gore raporlar alınabilir.
PCB nin resminin alındığı süre Yaklaşık  32 sn. (460×500mmlik pcb için)
PCB yükleme-boşaltma  Manuel
Resim çözünürlüğü 18μm
Kamera tipi Line color CCD Kamera
Işık Sistemi LED ışık sistemi(Beyaz,Mavi,Yeşil LED)
Standart Özellikler 1D barkod okuyabilme: Barkodun konacağı yerin ve sayısının limit yoktur.
'Extra component detection' bu özellik ile pcb uzerindeki komponentleri incelemesi bittikten sonra otomatik olarak boş yüzeylerde düşmüş komponentlerin,yabancı metalık objelerin kontrolu yapılır.
Destop makinalarda  tamir istasyonu yazılımı ana bilgisayar üzerinde ücretsiz olarak sunulmaktadır.
Tavsiye Edilen Opsiyonlar 2D Barkod (QR, Data matrix) için opsiyon olan yazılım alınmalıdır.
BF-Editor:Makina olmadan programlama yapılmasını sağlar. 
Bilgisayar İşletim Sistemi Windows XP 
Elektrik Bağlantısı ve Tüketimi Mono Faz ~200 - 240V  , 50/60Hz ,  0,7KVA
Hava Bağlantısı Hava bağlantısı gerkmez
Boyutlar 760(W) × 1250(D) × 613(H)mm
Ağırlık 150 Kg (Monitor ve PC Hariç)

 

 

 
BF-RP1 : Tamir Istasyonu

BF-RP1 ile AOI makinasinda kontrolu yapilan pcb ye ait ve makina tarafindan bulunan hata bilgileri gercek zamanla olarak gozlebilir ve bulunan bu hatalarin gerçek hata mi yoksa false call mu oldugunun yargýilamsi yapilabilir.

Hatalarin genislrtilmis büyük resimleri de gosterildigi için yargilama kolayca yapilabilmektedir.

 
 
Yargilama sonrasi hata resimleri ve üretime ait bilgiler tamir istasyonun bilgisayarinda saklanir ve degisik raporlarda girdi olarak kullanilabilir. Eger Müsteri pcb üzerinde barkod da bulunduruysa hata bilgileri her bir farkli pcb için barkod datasi kullanarak saklanabilir.
 
 
BF-Editor:

BF-Editor ile makina mesgul edilmeden makinadan uzakta program yapabilme imkani sunulmaktadir. Özellikle inline olarak çalisan AOI makinalarinin durdurulmasi direkt olarak üretimin de durmasina sebep olmaktadir. Bu durumda BF-Editor kullanilarak makina durdurulmadan ofis ortaminda program yapilabilir .

 

BF-Editor ile ag baltantisi uzerinden mevcut çalisna hattaki programlarin iyilestirilmesi ve düzenlenmesi de yapilabilmektedir (inline debugging) . Böylece hatti durdurmadan makina üzerindeki çalisna programda iyilestirmeler yapilarak false call miktari azaltilabir.

 
 
BF-Monitor:

BF-Monitor ile birden fazla AOI makinasinin kontrolu tek bir istasyon uzerinden yapilabilmektedir

 

 
BF-WebTracer:

BF-WebTracer ile bir veya birden fazla AOI makinasindan kolaykilkat detayli olarak SPC datalarinin alinmasi saglanmaktadir.

 

 
   
   BF Voyager Broşür