SMD Dizgi Makineleri Krem Lehim Baskı Makineleri Reflow Fırınlar Dalga Lehimleme Makinaları Selective Lehimleme Makinaları Konveyor Sistemleri Optik İnceleme (AOI) Sistemleri X Ray Kontrol Sistemleri Bond Tester Sistemleri Lehimleme Malzemeleri Baskı Elekleri Dijital Mikroskoplar Temizleme Sıvıları Komponent Form Verme Makinaları Havya Sistemleri BGA Rework Sistemleri ESD Ürün Grubu Omega Thermocouple PCB V Cut Kesiciler Elek Altı Temizleme Ruloları Nem Kabinetleri Reel ve SMD Tray Depolama Dolapları Krem Lehim Karıştırıcı Permalex Baskı Bıçakları SMD Komponent Sayıcı SMD Cımbız ve Yankeskiler Elek, PCB vb... Elemanlar için Temizleme Sistemleri Komponent Teyp Ekleme Bantları ve Aparatları
RN LSTELERNE HIZLI ERM
» Teknik Servis ve Bakım Hizmetleri
» Eğitim Hizmetleri
» Satış Öncesi Danışmanlık ve Proje Hizmetleri
» Anahtar Teslim Fabrika Kurulum Hizmetleri

letiim Formu

Tower

SMD reel lar ve tepsiler için otomatik depolama sistemi. Herbir Tower yüksek kapasiteye sahiptir ve çoklu Tower lar da birarada kullanılabilir.Tanımlama için dahili bar code okuyucu ve dahili stok yönetim yazılımı bulunmaktadır.
 
    546 adete kadar reel stoklanabilir
    Electrostatic özelliklere sahiptir.
    Nem kontrollüdür
    Ulaşım kolaydır
    Ihtiyaç duyulan bir komponente ulaşmak için gereken süre 8 ile 12 saniye arasındadır.
    Stoklama alanından büyük ölçüde tasarruf edilmesini sağlar
    M.I.S ve E.R.P sistemlerine bağlantı yapılabilir.
    Stok yönetimi sağlanır
    Genişletilebilir
  Robot kolu reel I alir. Reel Boyutları (genişlik ve  çap) kontrol edildikten sonra uygun olan depolama  bölümüne yerleştirilir.
Her bir reel robot aldığında otomatik olarak  taranacak şekilde bracode ile işaretlenir. 
  Kalınlığı 8mm den 44mm ye kadar olan JEDEC tepsiler ile      
7'' ve 13'' lik reel larda depolanabilir.  Depolama sırası rastgele yapılır.   Fakat depolama frekansı yüksek olan komponentler için  ulaşımı en kısa olan depolama alanları seçilir.  Tower içersindeki komponentler nemden ve statik elektrikten korunur.
  Sofistike yazılımı stok yönetimi, iş planlama, istatistiksel data ve özel barcode lar için çıktısının alınması için imkan sağlar. 
Tower içersindeki nem ve sıcaklık sürekli olarak ölçülür.
  Daha fazla depolama alanı için her zaman ilave sisteme eklenebilir. can be added at any time. Standart konfigürasyonlu bir Tower 480 adet reel için stoklama alanı sağlar. Maximumu ise 546 reel dır. 

 

Herbir reel ve tray bar code ile tanımlanır. Operatör, konteynırı  boyutların ve barcode un kontrol edildiği input/output tablasına koyar.  Daha sonra robot kolu konteynırı alır ve Tower da boş olan uygun bir yere koyar.  

                           
Kullanılan yazılım bütün stok kontrol işlemlerini yapar. Bu depolama işlerini kontrol ederkende ilk giren ilk çıkar prensibi temel alınır. Her bir komponent için öngörülen nem kontrol sınıflamaları software de belirtilebilir.                              
                           
Tower orta veya yüksek kapasite üretim ihtiyaçları için uygundur.  Özellikle,  üretim adetleri düşük ancak çok fazla değişik ürün var ise bu sistem depolama sürelerini azaltır  ve komponent arama kabuslarını ortadan kaldırır.                           
 

 Model   Tower
Depolama Kapasitesi Standard konfigürasyon: 480 reel
Maxiumum: 546 reel
Reel Boyutları 7" width:  8-24 mm
13" width: 8-44 mm 
Ulaşma Zamanı  Herhangi bir depolama departmanı için 8 - 12 saniye