SMD Dizgi Makineleri Krem Lehim Baskı Makineleri Reflow Fırınlar Dalga Lehimleme Makinaları Selective Lehimleme Makinaları Konveyor Sistemleri Optik İnceleme (AOI) Sistemleri X Ray Kontrol Sistemleri Bond Tester Sistemleri Lehimleme Malzemeleri Baskı Elekleri Dijital Mikroskoplar Temizleme Sıvıları Komponent Form Verme Makinaları Havya Sistemleri BGA Rework Sistemleri ESD Ürün Grubu Omega Thermocouple PCB V Cut Kesiciler Elek Altı Temizleme Ruloları Nem Kabinetleri Reel ve SMD Tray Depolama Dolapları Krem Lehim Karıştırıcı Permalex Baskı Bıçakları SMD Komponent Sayıcı SMD Cımbız ve Yankeskiler Elek, PCB vb... Elemanlar için Temizleme Sistemleri Komponent Teyp Ekleme Bantları ve Aparatları
RN LSTELERNE HIZLI ERM
» Teknik Servis ve Bakım Hizmetleri
» Eğitim Hizmetleri
» Satış Öncesi Danışmanlık ve Proje Hizmetleri
» Anahtar Teslim Fabrika Kurulum Hizmetleri

letiim Formu

Paraquda Yüksek Hızlı SMD Dizgi Makinası


Paraquda esnek ve yüksek kapasiteli SMT üretim ihtiyaçları için geliştirilmiş yeni jenerasyon SMD dizgi makinasıdır. Paraquda; chip, finepitch ve odd-shape komponentlerin dizilebileceği, dispensing uygulamalarının yapılabileceği bir makinadır.

Yeni nesil ePlace kullanıcı arayüzü ile benzersiz bir kullanıcı deneyimi sunmaktadır.

Makinanın sahip olduğu bazı özellikler;

• Tamamen dokunmatik ekran ile kontrol sağlayan kullanıcı arayüzü-ePlace
• 4 dizgi kafası ile 10.000 cph lik dizgi kapasitesi
• 2 adet sıvı dıspens valfi
• 01005 (0201mm chip) - 100x100 mm ve 25m yüksekliğinde komponentleri dizebilme
• Maksimum 240 feeder kapasitesi
• 2 adet glue dispens kafası makinaya entegre edilebilir.

Ayrıca sahip olduğu dahili kalite kontrol sistemi sayesinde yeni yapılan programlardaki program hataları ve dizgi hatalarının onüne gecilebilir. Feederlar barcode sistemi sayesinde hızlı ve güvenli şekilde programlanabilir. Opsiyonel CVU (component verification unit) sistemi ile komponentlerin elektriksel değerleri dizgiden once kontrol edilebilir.

Akıllı feederlar üretim esnasında da değiştirilebildiği için Changeover zamanı neredeyse 0 dır.
 

Model
Paraquda (konveyörsüz)
 Paraquda (inline-konveyörlü)
Dizgi Kafa Sayısı
 4
 4
Feeder kapasitesi
 240
 120 ve üzeri ( PCB ölçüsüne bağlı) 
Dizgi Hızı
 10'000 cph
10'000 cph
Komponent Dizgi Aralığı
 01005(0201mm) - 100x100 mm
 01005(0201mm) - 100x100 mm
Max PCB boyutu
600x470 mm
600x400 mm
Makina Boyutları
1300x1450x1450mm
Makina Ağırlığı
1200kg
Elektrik 
220 V, Monofaz,1KW
Hava
5-6 Bar, Max.120nl/dk

Kamera sistemi,  kafalarda bulunan 4 komponentin hızlı bir şekilde ve aynı anda kontrol edilmesini sağlar.  Gelişmiş ışık sistemi ile komponentler için ayrı ayrı ve optimum olarak programlama imkanı sunar. Yüksek  çözünürlüklü  2 mega pixel kamera ve Cognex SMD 4  teknolojisi kullanan donım hızlı ve kararlı  imaj işleme imkanı sunar.
 
 

 

  

Yeni  ePlaceyazlımı doğrudan  19"  dokunmatik ekran ile makina kontrol edilebilir. Makina yazılımı hızlı ve kolay kullanım için optimize edilmiştir. ePlace sınırsız zoom ve kaydırma secenekleri ile dokunmatik kullanımı kolaylaştırır.
 
 

 

  

 Yeni kullanılan meteryaller, modern motor sürücü teknolojisi, gercek zamanlı pozisyon kontrol sistemi  sayesinde yüksek hız, ve hassasiyet elde edilmiştir.
 

 

   
   Paraquda Broşür
 
 

 

 

Bu video'yu izleyemiyorsanız,  Flash Player yükleyiniz..