Sinerji Grup Bünyesinde 2013 Yılında faaliyetine başlayan GSC yani Global Service Center ın başlıca amaçları arasında Elektronik Kart Üretim sektöründe faaliyet gösteren müşterilerimize kaliteli ve hızlı servis desteği vermek yer almaktadır. 

Global Service Center olarak hizmetlerimiz toplamda 16 başlık altında toplanmaktadır. Hizmetlerimizden bazlılarını şu şekilde sıralayabiliriz; Proses Desteği, Makine Arıza ve Planlı Bakım, Makine Kullanım ve Bakım Eğitimleri, SMD Hat Taşıma, Kalibrasyon, Makine Data Yedekleme, Eğitimler, 2. El Makine Ekspertiz ve Yenileme, Elektronik Kart İnceleme ve Raporlama, Isı Profil Ölçüm vs.

Servis ve proses desteği verdiğimiz ekipmanlar arasında başlıca; 

Otomatik Dizgi Makineleri, Krem Lehim Baskı Makineleri, Kürleme Fırınları, Krem Lehim Kontrol Makineleri (SPI), Optik Kontrol Makineleri (AOI), Transfer Konveyörleri, Yükleme Üniteleri, Boşaltma Üniteleri, X-Ray Kontrol Makineleri, PCB & Stencil Yıkama Makineleri, Nem Kabinetleri, Manuel Dizgi Konveyörleri, Dalga Lehimleme Makineleri, Bölgesel Lehimleme Makineleri, Konformal Kaplama Makineleri, Laser Markalama Makineleri (1D-2D Barkod), PCB Depanelling Makineleri ve Lehim Karıştırıcı, Komponent Sayıcı, Mikroskop gibi birçok küçük ekipman da yer almaktadır.

Makinelerin servis desteğini verirken hızlı ve sonuç odaklı hizmet vermenin çok önemli olduğu inancındayız. Bu bağlamda bünyemiz de bulunan makineler, yedek parça stoğumuz ve tecrübeli servis ekibimizle müşterilerimize hizmet vermekteyiz. GSC nin bir diğer kolu olan Sinerji Akademi ise eğitim faaliyetleri gerçekleştirmektedir. Günümüzde eğitim faaliyetleri giderek önem kazanmaktadır. Müşterilerin mevcut personel kaynağının eğitilmesi, yetişmiş personel ihtiyaclarının karşılanması ve müşterinin ürününe özgü proses desteği verilmesi faaliyetlerimizin başında yer almaktadır. Elektronik kart üretim prosesinin tüm adımlarında (SMD, THT, Manuel Dizgi, Dalga Lehimleme, Touchup, Malzeme Yönetimi, Bakım Yönetimi ve Toplam Kalite vb.) tecrübeli eğitmenler eşliğinde eğitim ve destek verilebildiği gibi, bu eğitimler genel ve müşteri bazlı özel eğitimler şeklinde olmaktadır. 

Sektörümüzde teorik eğitimlerin belli bir yere kadar yeterli olduğunu fark ettikten sonra, uygulamalı olarak eğitimlerin desteklenmesi gerektiğine karar verdik. Bu amaca hizmet edecek şekilde eğitim merkezimizde şu an farklı kapasitelerde Samsung Smd Dizgi Makineleri, Krem Lehim Baskı Makinesi, Lehim Kürleme Fırını, AOI, SPI, X-Ray, Led Dizgi Makinesi, PCB Taşıma Sistemleri, Konforma Kaplama Makinesi ve Kürleme Fırını, Mikroskop, Lehimleme ve Kalibrasyon Ekipmanları ile eğitimler uygulamalı olarak gerçekleştirilmektedir. Bu şekilde eğitim katılımcılarının güveni artmakta ve aldıkları eğitimin sonuçlarını hızlıca görmeleri sağlanmaktadır. 

Amacımız, sürekli ve verimli çalışan makineler ile eğitimli personel kadrosunu bir araya getirerek öncelikle üreticilerimizin, sonuç olarak da dış ülkelere kaliteli üretim yeteneğimizi göstererek ülkemizin kazanmasını sağlamaktır. Bu ulvi yolda tüm müşterilerimizin bizi destekleyeceğine inancımız sonsuz olup, desteklerinden dolayı kendilerine teşekkür ederiz.