Günümüz üretimlerinde yükselen müşteri beklentilerine bağlı olarak ''Bugüne kadar yaptık bir şey olmadı, bundan sonra da olmaz'' mantığı ile üretim yapmanın modası geçmiştir. Gelinen noktada rekabet gücünü korumak, arttırmak veya farklılık yaratmaktan başka bir alternatifin olmadığı görülmüş ve bu doğrultuda üretimde kaliteyi arttırıcı yatırımlara yönelik bir yaklaşım benimsenmiştir.

Elektronik üretim sürecinde kalitenin arttırılabileceği en önemli parametre krem lehim baskısının yapıldığı baskı makineleri (screen printer) dir. Hangi marka ve model screen printer kullanılırsa kullanılsın prosesin can damarını krem lehim baskı bıçakları oluşturmaktadır çünkü bu bıçaklar doğru ve işlevsel olarak seçilmediğinde bütün proses tehlike altında olacak, üretimde beklenmedik proses hatalarından oluşan duruşlar yaşanabilecektir.

Permalex, baskı makinesi (screen printer) bıçaklarının dünyada sektör lideri birçok firmada olduğu gibi elektronik üreticilerinin tercihlerinin arasına girme nedeni üretimde baskı prosesinden kaynaklanan hataların, duruşlarının önüne geçmek ve baskı prosesinin verimliliğini arttırmaktır. Bu bıçaklar, satın alan elektronik üreticilere ek maliyet olarak görünse de bu maliyetin getirdiği artılar düşünüldüğünde üretimin öncelikli ihtiyacı haline gelmektedirler.

Bilgi alabilmek için Whatsapp destek hattımızı kullanabilirsiniz.