• Öncelikli amaç, PCB düzeneklerini temizlerken, yanlış kullanımdan kaynaklanan biriken levhalardan ve hibrit devrelerden kirletici maddelerin uzaklaştırılmasıdır. Tasarlanmış PCB temizleme solüsyonlarının kullanımı, flux kalıntılarının, otomotiv, medikal, havacılık ve askeri gibi yüksek güvenilirlikteki uygulamalarda ve endüstrilerde kullanılan montajlardan tamamen çıkarılmasını sağlamak için gereklidir.
  • Bir temizlik maddesinin hedeflenen kullanımı, yapıştırma ve konform kaplama gibi sonraki işlemlerin bütünlüğünü büyük ölçüde geliştirir. Kalıntıları veya havalanmalar gibi arızalara yol açabilecek bağların uygunsuz yapışmasına neden olabilir. Kaplama işlemi sırasında, kalan artıklar, montaj arızalarına ve saha arızalarına neden olabilecek zayıf ıslanma ve delaminasyon ile sonuçlanabilir.
  • Bu güvenilirlik riskleri, kurşunsuz lehim kremler ile kullanıldığında, daha fazla reçinenin yanı sıra agresif aktivatör sistemleri içerdiğinden ve daha yüksek sıcaklıklarda lehimlendiklerinde artmaktadır.

Bilgi alabilmek için Whatsapp destek hattımızı kullanabilirsiniz.